Follow Erkan Arkuttan Güncel Yazılar on WordPress.com

Insel Mainau, dünyaca ünlü bir çiçek adası!


Insel Mainau, dünyaca ünlü bir çiçek adası!

İşte harika adada yer alan çiçekten ördek heykelleri


Almanya’da Konstanz’da Insel Mainau isimli harika bir çiçek adası var, burası adeta cennetten bir köşe. Burası gölün ortasında yer alan büyük bir ada. Fakat gezdiğinizde adeta kendinizi cennet bahçesine girmiş gibi hissediyorsunuz. Her köşesinde farklı farklı bahçelerle, çiçeklerden yapılmış harika heykellerle karşılaşıyor, adeta bir masal dünyasında geziyor gibi hissediyorsunuz. Etrafta tavus kuşları tüm ihtişamlarıyla dolaşıyorlar, insanlara alışmışlar, hiç kaçmıyorlar. Gölde ördekler yüzüyor. Birbirinden güzel bahçeleri gezerken karşınıza çiçeklerden yapılmış ördek ailesi, tavus kuşu çıkıyor! Etrafta yüzlerce işçi hiç durmadan çalışıyor. Bahçelerde muhteşem bir uyumla dikilen çiçekler sizi büyülüyor. Dünyanın her yerinden getirdikleri çiçekleri ve ağaçları bu adaya dikmişler.

Adada çok büyük bir şato da var, bu şatonun içini de gezebiliyorsunuz. Şatonun önünde kafeslerin içine harika orkideler yerleştirilmiş. Ayrıca adada yine tüm dünyanın güllerinin toplandığı harika bir gül bahçesi var. Burası benim dünyada gördüğüm en harika yerlerden biri, çocuklarınızla gezebileceğiniz çok güzel bir ada. Ayrıca bu muhteşem adayla ilgili bir resim galerisi de hazırlayıp yazıma ekleyeceğim.

Insel Mainau ile ilgili resimlere bu linkten bakabilirsiniz: http://www.flickr.com/search/?q=Mainau&z=e

ErkanArkut/milliyet
blogblog.milliyet.com.tr
Bir firmada CEO olarak çalışmaktayım. Sizinle hobilerimi, düşüncelerimi, izlediğim filmleri, tattığım yemekleri ve okuduğum kitapları ve günlük konuları paylaşacağım.

Reklamlar


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s