Follow Erkan Arkuttan Güncel Yazılar on WordPress.com

Nikola Tesla ve Madde Transferi


 Nikola Tesla

Nikola Tesla


1856 doğumlu Sırp mucit. Dünyanın en çok patent sahibi insan olarak da bilinmektedir. 700 patentli buluşu vardır.

En önemli buluşlarından bir kaçı neon ışıkları, hızölçerler, otomobilletin ateşleme sistemleri, floresan, radar, mikrodalga fırın, elektron mikroskobudur.

Alternatif akım motorlarını, transformatörleri tasarlamıştır.

Bu çalışmalarından bir süre sonra da telsiz ve radyo dalgaları ile cihazları kontrol sistemini keşfetti.

Ardından fiziksel frekanslarla yapay deprem oluşturmayı başardı.

Colorado Springs’de kurdurduğu dünyanın en güçlü vericisi ile ilk yapay şimşeği oluşturdu.

İyonosferi kullanalarık radyo, ses, ve elektromanetik dalgaları kablo kullanmadan çok uzak yerlere göndermeyi başardı.

Okyanus aşırı yerlere radyo dalgalarını gönderebildi.

Uzaktan kumandayı keşfetti.

1943 yılında ünlü Philadelphia deneyini gerçekştirdiği iddia edilmektedir. Deneyin gerçek olup olmadığı hiçbir zaman bilinemedi çünkü deneye atıldığı iddia edilen kişiler bir süre sonra bu deneyi inkar ettiler. Deneyin kısa hikayesi şu şekildedir;

Amerikan ordusuna radarda bir geminin görünmemesi için çalışmalar yapmaktaydı. Elektromanyetik dalgalar göndererk optik kırılma sağlayıp geminin görüntüsünü ortadan kaldırmayı planlıyordu. Fakat iddiaya göre görünmezlik sağlamak yerine istemeden gemiyi başka bir yere ışınladı.

Bu olaya şahit kişilerden 3’ü ölü bulundu.

Şahitlerden Carlos Allende ölü bulunmadan bir iki sene önce şöyle bir ifadede bulunmuştu:

“Bir an sadece geminin çapasını görebildim, sonra o da kayboldu, ortada artık ne sis ne USS Eldridge vardı; bomboş denize bakıyorduk, bizim gemide bulunan üst rütbeli subaylar ve bilim adamları korku, dehşet ve heyacan içinde nefeslerini tutarak bu inanılması güç başarılarını seyrediyorlardı. Gemi ve mürettebatı hem radarda hem de gözlerimizin önünde yok olmuştu. Her şey planlandığı gibi yürüyordu, 15 dk. sonra emir verildi ve jeneratörlerin şalteri kapatıldı. Önce hiçbir şey olmadı, arkasından yeşil sis tekrar ortaya çıktı ve USS Eldridge yeniden görünmeye ve ortaya çıkmaya başladı ama gemi nereye gitmiş ve nereden geliyordu? Sis azalırken, birşeylerin tuhaf gittiğini hissediyorduk. Hemen gemiye yanaştık, mürettebatın geminin güvertesinde şaşkın şaşkın dolaşıyorlardı, sanki hiçbirinin bilinci yerinde değildi. Yetkili ekipler gemiye girerek bütün mürettebatı kısa süre içerisinde uzaklaştırdılar ve yerlerini hazır bekletilen yeni bir mürettebat aldı. Bir iki gün sonra, yeni bir deneye daha karar verildi. Gemi istenen radar görünmezliğine ulaşmıştı, donanım değiştirildi ve 28 Ekim 1943’te deney yine aynı gemide tekrarlandı. Jeneratörler çalışmaya başladıktan hemen sonra Destroyer hemen hemen görünmezlik çizgisine ulaşmıştı, sadece burnu ve arkası görülüyor, arada ise bazı çizgiler belli belirsiz seçiliyordu. Sonra sadece su üzerinde tekne boyunda bir çizgi kaldı. Bir iki dakika sonra mavi bir ışık parladı ve o çizgi de yok oldu. Şimdi gemi tamamen yok olmuştu. Birkaç dakika sonra millerce uzakta Norfolk’ta ortaya çıktı. Göründükten biraz sonra bilinmeyen bir nedenle yine kayboldu ve Philadelphia’da tekrar ortaya çıktı. Bu kez durum çok ciddiydi, tüm mürettebatın başı beladaydı. Bazıları yok oldu ve bir daha geri dönmedi. Bu olayın en korkunç bölümü ise beş denizcinin geminin eriyen ve sonra yine katılaşan metal levhalarının içinde kalmalarıydı. Bu çok feci bir durumdu. Denizcilerin birisi kurtuldu fakat bir daha eski haline dönemedi. Aklını tamamen yitirmişti ama yapacak hiçbir şey yoktu. Elektronik kamuflaj başladıktan sonra geminin ve mürettebatının bütünüyle kaybolup, çok uzak bir yerde ortaya çıkıp ve sonra yeniden geri dönmesine neden olan neydi?”

Bu anlatılan ne kadar doğru bilemeyiz fakat yakın bir gelecekte madde transferinin gerçekleştirilmesi oldukça olası.

Bir süre sonra Tesla Teleforce silahı üzerinde çalışmalar yaparken kalp yetmezliğinden öldü.

ErkanArkut/milliyet
blogblog.milliyet.com.tr
Bir firmada CEO olarak çalışmaktayım. Sizinle hobilerimi, düşüncelerimi, izlediğim filmleri, tattığım yemekleri ve okuduğum kitapları ve günlük konuları paylaşacağım.Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s