Follow Erkan Arkuttan Güncel Yazılar on WordPress.com

Hz. Nuh’un gemisinin bulunmasına neden kimse şaşırmadı?


Hz. Nuh’un gemisinin bulunmasına neden kimse şaşırmadı?

Nuh’un Gemisi Bulundu


Geçtiğimiz aylarda bildiğiniz gibi Ağrı Dağı’ndaNuh’un gemisi bulundu. Bu olay benim oldukça ilgimi çekti. Düşünsenize kaç yıllık gemi, dağın içinde adeta saklanmış ve hiçbir şey olmadan günümüze kadar korunmuş. Fakat insanlar sanki Hz. Nuh’un gemisinin bulunmasını normal bir olaymış gibi karşıladılar ve nerdeyse hiç tepki vermediler. Hâlbuki kutsal kitaplarda adı geçen,Kuran’da anlatılan bir konunun birebir gerçek olduğunu gördü tüm dünya. Bu yüzden bence son derece dikkat çekici ve üzerinde düşünülmesi gereken bir olaydı bu.

Geminin özelliği tahta çivilerle inşa edilmiş olması. Ahşaptan çok büyük sal tarzında yapılmış bir gemi. Çeşitli odaları var. Hayvanların bulunduğu yerler ile insanların kaldığı yerler ayrı. Geminin halen daha bir çok odasına girilememiş durumda.

Söylediğim gibi merak edip Kuran’a baktım. Kuran’da Geminin Cudi Dağı’na oturduğu yazıyor. Cudi meğerse dağ anlamında geliyormuş. Özellikle bildiğimiz Cudi Dağı değilmiş. Kuran’da yazdığı gibi de gemi tahtalardan ve çivilerden oluşuyor.

Kamer Suresi, 13: “Nuh’u da tahtalardan yapılmış, çivilerle (çakılmış gemi) üzerinde taşıdık.”

Çok şaşırtıcı olan başka bir ayrıntı ise Kuran’da geminin sonraki nesiller için muhafaza edileceği bildiriliyor ve hakikaten de günümüze kadar bozulmadan kalmış. Normalde bilimsel olarak ahşap onca yıl sağlam kalmaz. Oksijensiz ve soğuk bir ortamdan muhafaza altında kaldığından ahşapta hiçbir bozulma olmamış. Geminin görüntülerini izledim. Oksijen almadığından içinde duran samanlar bile muhafaza edilmiş.

Bu konunun bana düşündürdüğü şeylerden birisi de, madem gemi Kuran’da anlatılana uygun şekilde bulundu, o zaman Kuran’da anlatılan okuduğum geçmiş nesiller hakkındaki bilgiler de doğru demektir. Örneğin Ad kavmi kum fırtınası sonucu ortadan kalkmış. Bunun gibi birçok örnek daha var. Bu kavimlerden size okuyup araştırdıkça ileriki yazılarımdan bahsetmek istiyorum.

Hz. Nuh’un gemisinin bulunması bence hep üzerine filmler çekilen Hz. Musa’nın Ahit Sandığının da bulunacağını gösteriyor. Bunun yanı sıra Kuran’da Hz. İsa’nın ölmediğinden, başka boyuta alındığından da bahsediliyor ve dünyaya tekrar geri döneceği bildiriliyor. Bence bizler şu anda çok değişik bir dönemde yaşıyoruz. Hz. İsa’yı binlerce yıl sonra görmek de çok büyük bir mucizeye tanık olmak olacak. Ama bugün Hz. Nuh’un Gemisi’nin bulunmasına şaşırmayanlar yarın Hz. Musa’nın ahit sandığının bulunmasına da, Hz. İsa’yı tekrar dünyaya geri dönmesine de şaşırmayacaklar diye düşünüyorum.

Kamer Suresi, 15: “Andolsun ki, o gemiyi bir ibret olarak bıraktık. Fakat düşünen mi var ki?”

Geminin görüntülerini bu linkten izleyebilirsiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=LjpeQU7GIZc

Reklamlar


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s