Follow Erkan Arkuttan Güncel Yazılar on WordPress.com

Önce Mısır’ı kâbusa çeviren Hüsnü Mübarek, şimdi de Libya’daki Firavun Kaddafi!


 

Önce Mısır’ı kâbusa çeviren Hüsnü Mübarek, şimdi de Libya’daki Firavun Kaddafi!

Albay Muammer Kaddafi, 41 yıldır demir yumrukla yönettiği Libya’da halkının isyanıyla karşı karşıya.


Ortadoğu’daki isyan bir türlü bitmek bilmiyor, bu nasıl bir salgın hastalık ki ülkeden ülkeye sıçrıyor. Milyonlarca insan sokaklara dökülüyor, halk çok ağır bir baskı altında eziliyor. Şu anda Kaddafi’nin veHüsnü Mübarek’in en büyük yanlışı masum halka zulmetmektir. Zavallı kadınları ve çocukları ülkeyi terk etmeye zorlamaktır. Halka yaptıkları bu ağır baskı yalnızca büyük bir öfke ve nefret doğurur. Kaddafi’nin de en büyük yanlışı masum halkın üzerine paralı askerle saldırmasıdır. Karşısında düşman değil de kendi halkı olduğunu görmezden gelen bir hükümet eninde sonunda yıkılmaya mahkûmdur.

Kaddafi’nin oğlu ‘Ülkemizi Türklere ve İtalyanlara bırakmayız’ sözleriyle Mağripli diktatörlerin kâbusunu açığa dökerken, diktatörleri korkutan tarihi sembol eylemlerde sallanan bayraklarda şahlanıyor. Bakıyorsunuz Ortadoğu’da yayılan bu salgın hastalık Türklere olan sevginin coşkuyla artmasıyla sonuçlanıyor. Olaylar sanki hep bir yöne doğru gidiyor.
Ne demişti Said Nursi:

İnşaAllah, yine Araplar ye’si bırakıp, İslâmiyetin kahraman ordusu olan Türklerle hakikî bir tesânüd ve ittifak ile el ele verip Kur’ân’ın bayrağını dünyanın her tarafında ilân edeceklerdir.
(Hutbe-i Şamiye)

 

Nitekim Tunus‘ta da dikta rejiminin yıkılmasından sonra muhalif lider olan Raşid Gannuşi bugün basına yansıyan açıklamasında şöyle diyor: “Demokrasi ve İslam’ı barıştıraran Türkiye model ve örnek alınacak ve Tunus’ta tekrar diktatörlük yaşatılmayacak ve diyorum ki bu örnek, yıkılan ve yıkılacak olan tüm diğer dikta bölgelerine ve geriye kalan tüm coğrafyalara da yayılacak.”Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s