Follow Erkan Arkuttan Güncel Yazılar on WordPress.com

Japonya’daki büyük felaket Tsunami Kuran’da nasıl bildiriliyor?


kuran-i-kerim

Japonya deprem, tsunami, nükleer krizin arkasından yaşam mücadelesi veriyor.


Kuran büyük felaketleri insanlara haber veriyor, hatta Ebced hesabı ile büyük olayların ne zaman gerçekleşeceği hesaplanabiliyor. Kuran’daki birçok ayetin ebced değerlerine baktığınızda ahir zamanı, yani kıyametten önceki dönemi işaret ettiğine, Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın gelişinin, kıyametten önce büyük bir altınçağ döneminin yaşanacağının anlatıldığına şahit oluyoruz. Nasr Suresinin 2 ve 3. Ayetinde insanların dalga dalga dine girecekleri bildiriliyor, bu ayetin ebced değerine baktığımızda 2016 yılına denk geldiğini görüyoruz.

Ve insanların Allah’ın dinine dalga dalga girdiklerini gördüğünde, Hemen Rabbini hamd ile tesbih et ve O’ndan mağfiret dile. Çünkü O, tevbeleri çok kabul edendir. (Nasr Suresi, 2-3)

Kuran’da ebced değerleri ile ilgili daha detaylı bir yazı yazıp bu konuyu öğrendiğim kadarıyla sizlere aktaracağım. Kuran’da Kefh Suresi’de tam olarak ahir zamana bakıyor. Kefh Suresinin 86. Ayetinde şöyle bildiriliyor:

Sonunda güneşin battığı yere kadar ulaştı ve onu kara çamurlu bir gözede batmakta buldu, yanında bir kavim gördü. Dedik ki: “Ey Zu’l-Karneyn, (istiyorsan onları) ya azaba uğratırsın veya içlerinde güzelliği (geçerli ilke) edinirsin.” (Kehf Suresi, 86)

Bildiğiniz gibi Japonya’nın bayrağı güneştir. Ayette “onu kara çamurlu bir gözede batmakta buldu” diye bildiriliyor. Biliyorsunuz tsunami oluştuğunda denizin rengi tamamen çamur rengine dönüşüyor. Tamamen kapkara, simsiyah bir denizin içinde Japon bayrağının battığına Kuran işaret ediyor. Ayette yine “bir kavim buldu” diye bildiriliyor. Bu da diğer insanlardan farklı bir kavim olan Japonlara işaret ediyor. Yaşanan bu olay dünya tarihinin en büyük felaketlerindendir. Depremlerin ve tsunamilerin artmasının kıyamet alameti olduğu hadislerde bildiriliyor. Ahir zamanda olduğumuz için dünyada yaşayan herkes böyle birçok tarihi olaylarla karşılaşacak, bütün bunlar hadislerde bildirildiği için insanlar tek tek bu hadislerin gerçekleştiğine şahit olacaklar.

Şu hadiseler meydana gelmedikçe kıyamet kopmayacaktır… depremler çoğalacak… (Ramuz-El Ehadis, 476/11)

Aşağıdaki hadiste bildirilen doğuda yer batması Endonezya’daki Tsunami’ye, batıda yer batması da Amerika’da yaşanan Katrina felaketine işaret etmektedir:

“On alamet zuhur etmedikçe kıyamet kopmayacaktır: doğuda bir yer batması, BATIDA BİR YER BATMASI, Arap Yarımadası’nda bir yer batması, duman, Deccal, İsa b. Meryem, Dabbetü’l-Arz, Ye’cuc ve Me’cuc, Güneş’in battığı yerden doğması ve Aden toprağının sonundan (Yemen’den) bir ateş çıkarak insanları haşrolacakları yere sürmesi. ” (Müslim, Fiten, 39, 40, 128, 129; Ebû Dâvûd Melâhim, 12; Tirmizi, Fiten, 21; İbn Mâce, Fiten, 25, 28).

Reklamlar


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s